Jak ważny jest PR wewnętrzny?

Skoro tak wiele przedsiębiorstw korzysta z usług oferowanych przez agencje public relations, to znaczy, że działania te przynoszą założone efekty. Warto jednak pamiętać, że PR to nie tylko budowanie wizerunku w mediach i docieranie do klientów. Istnieje wiele innych, ciekawych założeń tego wywodzącego się z socjologii człowieka zagadnienia. Na czym one polegają i w jaki sposób można je wykorzystać?

PR zewnętrzny i wewnętrzny

Najczęściej kojarzonym rodzajem public relations jest właśnie kreowanie wizerunku danego przedsiębiorstwa poprzez budowanie relacji z mediami oraz e-PR, który jest coraz bardziej popularną formą docierania do klientów. Drugim, coraz chętniej wykorzystywanym narzędziem jest tzw. PR wewnętrzny. Jego działania są ukierunkowane w taki sposób, aby budować dobre relacje wewnątrz przedsiębiorstwa. Bardzo często działania te są poparte audytami, które mają pomóc w określeniu, na jakiej płaszczyźnie pojawiają się problemy oraz czym one są spowodowane.

Znaczenie komunikacji wewnętrznej

ognisko plaża ludzie Istnieje teoria, że relacje między pracownikami oraz komunikacja wewnętrzna ma bezpośredni wpływ na relacje z kontrahentami. Jeżeli podział obowiązków jest ściśle określony, a każdy pracownik czuje się choć trochę odpowiedzialny za swoje zadania, to przedsiębiorstwo będzie działało znacznie sprawniej. Na wizerunek wewnętrzny mają wpływ także relacje między pracownikami – kto robi lepszą reklamę niż zadowolony z pracy i działań firmy człowiek w niej zatrudniony? W tym celu agencje public relations zajmują się również takim działaniami jak organizacja imprez integracyjnych.

Integracja pracowników – jaki ma wpływ na PR?

Duże przedsiębiorstwa coraz częściej mają problem z pozyskiwaniem nowych pracowników. Odpowiednie wykreowanie wizerunku może przyczynić się do zmiany tego faktu. Organizacja imprez firmowych jest jednym z narzędzi, które można w tym celu wykorzystać, ponieważ podczas takich spotkań ludzie zaczynają budować więzi inne niż służbowe. Zaczynają lepiej postrzegać siebie nawzajem, co przekłada się bezpośrednio na jakość wykonywanych obowiązków. Dodatkowo informację o integracjach można udostępniać w mediach społecznościowych lub na stronie internetowej, przedstawiając swoją firmę jako jednostkę dbającą o pracowników.

Wewnętrzny PR ma za zadanie budowanie pozytywnych relacji nie tylko pomiędzy pracownikami, ale również na płaszczyźnie pracodawca – pracownik. W ten sposób tworzone jest zaufanie oraz poczucie jedności. Dzięki temu pracownicy czują się współodpowiedzialni za sukcesy oraz porażki swojego zakładu pracy, a wykonywanie zadań jest dla nich bardziej satysfakcjonujące.


Kontakt


A teraz przed Tobą najważniejszy krok. Znalazłeś już agencję PR w Warszawie,
która zadba o public relations kryzysowy, konsumencki i korporacyjny Twojej firmy.
Także organizacja imprez integracyjnych nie stanowi dla nas problemu.
Rozpocznij współpracę z acha public relations!WARSZAWA

ul. Nowogrodzka 42/9

00-695 Warszawa

 

 

BYDGOSZCZ

ul. Jana III Sobieskiego 5/30

85-060 Bydgoszcz

 

 
 

acha@achapr.eu


tel. 784 698 333